Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. 4. 2020

Noc kostelů 2020 - Změna termínu

 

Milí přátelé Noci kostelů,

vzhledem k složité situaci a stále se měnícím pokynům v nouzovém stavu (způsobeného koronavirovou nákazou) jsme obdrželi od ústředí Noci kostelů nové informace ohledně konání letošního ročníku Noci kostelů až v těchto dnech.

Nejzásadnější změnou je posunutí termínu konání akce na pátek 12. června 2020.

Dle aktuálního plánu uvolňování omezení souvisejících s epidemií koronaviru bude možné přivítat příznivce Noci kostelů v omezené míře (max. 50 osob najednou). Pro menší kostely a kaple na venkově to znamená realizovat připravené programy prakticky beze změny. Velké farnosti ve městech přizpůsobí organizaci programů pro skupiny max. 50 osob.

V tuto chvíli řešíme propagaci akce. Klasickou tištěnou brožuru vzhledem k výraznému časovému posunu v zadávání nových programů do systému, budeme nejspíše v litoměřické diecézi řešit elektronickou verzí ke stažení (pdf) pro počítače a chytré telefony. Bližší informace ještě upřesníme.

(zdroj www.dltm.cz, zkráceno)

Poznámka: Noc kostelů proběhne v obou našich farních kostelích. Program v současné době upravujeme, aby odpovídal požadovaným instrukcím.